Ніацин (нікотинова кислота) – це одна з трьох можливих форм вітаміну B3, який може вироблятися в невеликих дозах в організмі людини з триптофану, але переважно вимагає надходження з їжею. У БАД Ніацин присутня синтетична нікотинова кислота, яку отримують шляхом гідролізу нікотинонітрилу.
Вітамін B3 або PP потрібен для функціонування понад 200 ферментів, які відповідають за розщеплення вуглеводів та жирних кислот. Без нього неможливий синтез та розпад глікогену. Корисні властивості ніацину – це:
Засвоєння ніацину відбувається у шлунку та 12-палій кишці. Вітамін B3 добре засвоюється у присутності інших вітамінів, мінералів, мікро- та макронутрієнтів.
Нестача ніацину призводить до розвитку симптоматичної картини, яку називають пелагра:
Найпоширеніші причини дефіциту ніацину — незбалансоване харчування, великі фізичні навантаження, стрес, хронічні інфекції, часте вживання алкоголю, гіпертиреоз. Дефіцит вітаміну B3, як правило, супроводжується нестачею B6 та B12.
Побічні прояви при БАД Ніацин – головний біль, відчуття жару і почервоніння, поколювання, свербіж і сухість шкіри обличчя, зони декольте і рук. Ці неприємні, але не токсичні симптоми можуть тривати від кількох хвилин до кількох годин і перестануть виявлятися через 5-7 днів прийому. Уникнути побічних ефектів можна або поступово збільшуючи дозу, або прийнявши за 30 хвилин до вітаміну B3 аспірин/ібупрофен.
Зменшити силу проявів допоможе вживання таблетки або капсули з ніацином під час їжі.
Ніацин застосовується пауерліфтерами та бодібілдерами для полегшення вироблення енергії в клітинах скелетної мускулатури. Вітамін В3 допомагає під час пампінгу. Він посилює венозне опрацювання рельєфу.
Тим, хто худне або в період сушіння, високі дози ніацину (понад 30 мг на добу) протипоказані, оскільки вони уповільнюють процес розпаду жирових відкладень.
Переваги покупки спортивного харчування у нашому інтернет-магазині:
Купити niacin у Києві можна в мережі офлайн-магазинів Belok.UA або замовити доставку кур'єром в офіс, додому або тренажерний зал. Доставку по Україні здійснює Нова Пошта.
Нікотинову кислоту заборонено приймати людям, які мають проблеми з печінкою, виразкою шлунка або 12-палої кишки, подагра, порушення згортання крові. Ніацин протипоказаний вагітним і годуючим груддю.
Регулярний прийом вітаміну B3 у дозах вище 2000 мг може призвести до падіння тиску, нечіткості зору, печії, втрати апетиту, діареї, токсичного ураження печінки. Тривале передозування ніацину у літніх людей – це ризик ішемічного інсульту, виразки шлунка, загострення діабету.
Лідери за вмістом ніацину (мг на 100 г продукту) – це пивні дріжджі 350, тунець 10-22, арахіс 14, арахісове масло 13, бекон 10, лосось 10, індичка/курка 7-12, насіння соняшнику 7. Щоб уникнути дефіциту вітаміну B3, вживайте його в продуктах щодня в дозі (мг), розрахованій за рекомендованою формулою Європейського управління безпеки харчових продуктів — калорійність добового раціону: 239 х 1,6.