Рибоза: оптимальний енергообмін і витривалість
Рибоза – це вуглевод природного походження, що впливає на метаболічні процеси та синтез м’язових волокон. У зв’язку з цим, моносахарид часто використовується як харчова добавка атлетами та бодібілдерами.
Дія
Рибоза входить до складу вітаміну В2, без якого неможливий повноцінний процес енергообміну. Також вона бере участь в синтезі аденозину трифосфату, іншими словами АТФ, який необхідний для серця та м’язової мускулатури, особливо під час інтенсивних навантажень.
Вона бере участь у виробленні білків, допомагає акумулювати нуклеїнові кислоти ДНК і РНК.
Існують наукові докази того, що рибоза позитивно впливає на працездатність організму та фізичну витривалість.
Організм здатний частково синтезувати вуглевод з глюкози, проте основний її обсяг надходить з поживними добавками.
Застосування рибози
Сьогодні рибоза доступна як в чистому вигляді, так і в порошкоподібній або рідкій формі. Вона може бути присутньою в складі харчових добавок, що дозволяє посилити вплив всіх компонентів.
Найуспішнішим поєднанням є комбінація з креатином, що дозволяє швидко та ефективно:
- відновити м’язи після занять;
- збільшити витривалість організму;
- підвищити працездатність.
Початкове дозування рибози під час тренувань становить не менше 2 грамів на добу, поступово її можна збільшувати до 5 грам. Такий обсяг є достатнім для забезпечення повноцінного функціонування серця і м’язових клітин. Прийом можна проводити перед або після занять.
Під час інтенсивних навантажень, деякі виробники рекомендують дозування – 3 грами чотири рази на добу протягом п’яти днів, після чого можна перейти на мінімальні значення – від 2 до 3 грамів на добу.
Для тих, хто має проблеми з системою кровообігу та серцевою діяльністю, прийом добавки треба проводити за рекомендацією та під наглядом фахівця.
к содержанию ↑Побічні ефекти рибози
При прийомі будь-яких харчових добавок необхідно дотримуватися рекомендованого дозування. При надлишку рибози, можливе виникнення:
- алергічних реакцій;
- кишкових розладів.
Рибоза підвищує глікемічний індекс, тому якщо її приймати натщесерце або після прийому їжі, може виникнути слабкість, головний біль. Оптимальний час в проміжку між прийомами їжі перед початком тренування.
Тому при застосуванні варто дотримуватися рекомендацій фахівців або виробників, не збільшуючи дозування в надії досягти більш високих результатів.