Розкішні густі локони завжди були невід’ємним атрибутом краси, однак сьогодні багато людей незадоволені станом свого волосся. Це не дивно: сучасні умови залишають волоссю мало шансів бути здоровим. Наше життя рясніє стресами і постійною нестачею часу, тому на догляд за зовнішністю залишається не так багато часу. Але як бути, якщо хочеться покращити стан локонів? Як поліпшити якість волосся в домашніх умовах? Представляємо вашій увазі кілька простих рекомендацій, які не заберуть багато часу і значно поліпшать стан волосся.

к содержанию ↑

Від чого залежить здоров’я та краса волосся

Перш ніж приступати до оздоровчих процедур, необхідно знати, від чого залежить стан волосяного покриву.

Ключовими для здоров’я волосся є три фактори:

  • загальний стан організму;
  • збалансований раціон харчування, насичений вітамінами та мінералами;
  • правильний догляд (підбір шампуню, масок, кондиціонерів, бальзамів і інших доглядаючих засобів).

Волосся завжди гостро реагує на процеси, які відбуваються в організмі. До погіршення стану волосяного покриву найчастіше призводять авітамінози, порушення роботи щитовидки і шлунково-кишкового тракту, важкі депресивні стани. Тьмяне, ламке і слабке волосся, раптова поява сивини можуть сигналізувати про можливі збої в роботі організму. В цьому випадку краще не займатися самолікуванням, а відвідати лікаря, який точно встановить причину проблем з волоссям.

Зовсім необов’язково витрачатися на дорогу косметику і салонні процедури, щоб привести в порядок своє волосся. Для цього слід виконувати кілька нескладних рекомендацій в домашніх умовах. Регулярне виконання цих правил запустить процеси відновлення і поверне локонам привабливий вигляд.

к содержанию ↑

Регулярний масаж голови

Правильно проведений масаж голови – чудовий домашній засіб для здоров’я волосся. Процедура забезпечує інтенсивне живлення волосяних цибулин, допомагаючи підсилити ріст волосся. Як і будь-який масаж, вона покращує кровотік і стимулює обмін речовин. Після місяця регулярних процедур можна серйозно прискорити ріст волосся – по 2 см за місяць. Однак для досягнення такого результату необхідно робити масаж шкіри голови хоча б раз в два дні, не менше 5 хвилин.

5 верных способов улучшить состояние волосПравильна техніка масажу вимагає використання олії (наприклад, кокосової), яка забезпечує краще ковзання. Але легкий масаж можна робити і без використання масляної основи. При цьому впливати на шкіру слід дуже делікатно, найкраще – подушечками пальців, здійснюючи кругові рухи.

к содержанию ↑

Прийом необхідних вітамінів

Щоб волосся було здоровим і добре виглядало, одних лише доглядових засобів недостатньо. Величезну роль для краси і сили волосся відіграє харчування. Відмова від жорстких обмежень в раціоні – одне з головних правил тих, хто піклується про своє волосся. Результатом жорсткої дієти можуть стати не тільки скинуті кілограми, але й втрачене волосся. Особливо це стосується прихильників монодієт – раціону, що будується на однотипних продуктах харчування.

Відповідаючи на питання, як поліпшити волосся, рекомендуємо вживати:

  • сир і кисломолочні продукти;
  • яйця;
  • хліб з борошна грубого помелу, висівки;
  • морепродукти і жирну рибу;
  • печінку;
  • свіжі овочі і фрукти;
  • зелень;
  • крупи.

Баланс корисних речовин зміцнює коріння локонів і сприяє росту нового волосся. Дефіцит навіть одного нутрієнта завдає пасмам істотної шкоди. Брак цинку і вітамінів групи В (особливо біотину) призводить до негативних наслідків для всього організму, але в першу чергу позначається на стані волосся. Для кращого засвоєння компонентів варто харчуватися частими, але малими порціями.

к содержанию ↑

Випивати свою денну норму води

Пити більше чистої води – найважливіша порада, яка здатна вирішити багато проблем зі здоров’ям. Дегідратація негативно впливає на стан волосся, роблячи його слабким, тьмяним і ламким, а також висушує шкіру голови. 1,5-2 літра води, випиті за день, йдуть на користь організму і підтримують здоров’я волосся. Дотримуючись цієї норми, ви оздоровите організм і повернете локонам красивий вигляд. Щоб привести волосся в порядок, починайте щоранку зі склянки теплої води, і незабаром ви помітите перші результати.

к содержанию ↑

Правильне миття та сушіння волосся

Від правильного очищення шкіри голови багато в чому залежить краса волосяного покриву. Не слід захоплюватися занадто частим миттям голови, оскільки воно позбавляє волосся природного захисту – жиру, виробленого сальними залозами. Пам’ятайте, що гаряча вода призводить до надмірної сальності і пошкоджує волосяну структуру, роблячи пасма неслухняними і недоглянутими.

Важливо очищати волосся і шкіру голови правильно:

  • перед нанесенням шампуню його слід спінити в долонях;
  • розподіляти шампунь потрібно у напрямку від верхівки до потилиці, здійснюючи акуратні погладжування;
  • волосся необхідно дуже ретельно промити від залишків шампуню.

Під час миття слід приділити більше уваги шкірі голови. М’які погладжування сприяють очищенню шкіри від ороговілих частинок. Цей прийом дуже корисний для волосяних цибулин, оскільки дозволяє наповнити клітини киснем. Після миття волосся не варто інтенсивно розтирати, краще акуратно витерти промокальними рухами.

к содержанию ↑

Зміцнення волосся доглядом: маски, кондиціонери, олії

Для догляду за волоссям використовуйте додаткові доглядові засоби. Більшість навіть якісних шампунів негативно впливає на волосяну кутикулу, роблячи кучері більш пористими та ламкими. Бальзами і кондиціонери зволожують і розгладжують кутикулу, живлять волосся по всій довжині, не обтяжуючи його. Порадувати волосся можна і магазинними масками глибокої дії, застосовуючи їх 1-2 рази на тиждень.

Перед тим як використовувати засоби по догляду за волоссям, важливо прочитати інструкцію. Тримати маски і бальзами на волоссі довше зазначеного часу не рекомендується. Примножити позитивний ефект таким чином не вийде, зате можна погіршити волосся і зробити його жирним і неохайним.

Добре відомий і перевірений продукт в догляді за волоссям – реп’яхова олію. Засіб відмінно зміцнює цибулини волосся, допомагає позбутися від випадання і робить кучері блискучими і еластичними. При відсутності алергії можна застосовувати ефірні олії лаванди, лимона, ромашки і розмарину. Вони стимулюють ріст волосся, знижують ламкість, позбавляють від розшарування. Досить додати 3-5 крапель засобу в воду для ополіскування після миття.

к содержанию ↑

Вітаміни та добавки для волосся, на допомогу чи на шкоду

Корисні компоненти з їжі не завжди засвоюються організмом. Часом навіть при збалансованому раціоні нелегко компенсувати їх нестачу. Як стимулювати ріст волосся в цьому випадку? Оптимальний вихід – вітамінно-мінеральні комплекси, спеціально розроблені для здоров’я волосся. На думку фахівців, краще купувати готовий комплекс вітамінів і мінералів, а не намагатися поєднувати їх самостійно. Причина в тому, що при поєднаному прийомі речовини по-різному взаємодіють і можуть посилювати або блокувати дію один одного. Готові вітамінно-мінеральні добавки містять корисні нутрієнти в оптимальних дозуваннях і легко засвоюються.

к содержанию ↑

Sporter Hair Skin & Nails

Добавка від шведського виробника – джерело колагену, гіалуронової кислоти, вітамінів і антиоксидантів, важливих для здоров’я локонів. Біопрепарат містить цінні для волосся елементи, серед яких вітаміни А, Е, D3, група вітамінів В. Прийом добавки зміцнює волосся, усуває проблему облисіння, посічених кінчиків і сухості шкіри голови.

Natrol Hair Skin & Nails

Hair Skin & Nails від Natrol – вітамінно-мінеральний комплекс для здоров’я і краси локонів. Усуваючи випадання волосся, препарат робить локони густими, пружними і міцними. Добавка надає локонам блиску і насичує їх кольором, добре зміцнює волосяні цибулини. Додатково збагачена біотином.

Prozis Selenium Hair Skin & Nails

Selenium Hair Skin & Nails від португальського бренду Prozis – джерело селену. Цей мінерал має найважливіше значення для здоров’я імунітету, однак більшість людей в тій чи іншій мірі відчувають дефіцит селену, оскільки його складно отримати з харчових продуктів. Тим часом селен – необхідний елемент для здорового волосся. Речовина має яскраву антиоксидантну дію, захищає пасма від дії ультрафіолетових променів і інших згубних впливів ззовні.

к содержанию ↑

Solgar Hair, Skin, Nails

Основою полівітамінного комплексу Hair, Skin, Nails від Solgar цинк, вітамін С, мідь і кремній. Цинк життєво важливий для привабливої ​​зовнішності, про його нестачу часто говорить волосся, яке січеться (розшаровується) і випадає. Мідь у складі добавки зміцнює волосяні цибулини і перешкоджає появі сивини. Діоксид кремнію, отриманий з червоних водоростей, захищає волосся від шкідливого ультрафіолетового спектру.

к содержанию ↑

Natrol Skin-Hair-Nails

Біодобавка Skin-Hair-Nails від знаменитого бренду Natrol попереджає випадання волосся, надає йому силу і здоровий блиск. У складі присутній МSМ – з’єднання з високим вмістом харчової сірки. Препарат зміцнює волосся, робить його пружним і об’ємним, надає локонам яскравий насичений колір.

Які ще чинники впливають на стан волосся

Серед факторів, що впливають на здоров’я волосся, також варто назвати:

  1. Засоби для стайлінгу. Такі продукти досить агресивні, оскільки мають в складі спирт, висушують пасма. Перукарі рекомендують використовувати для укладання незмивний спрей, так як він володіє більш м’якою дією.
  2. Матеріал постільної білизни. Наволочка, зшита з жорстких матеріалів, провокує заломи і пошкодження волосся під час сну. Щоб уникнути цього, вибирайте білизну з делікатних матеріалів – шовку або сатину.
  3. Гребінець. Аксесуари з металу можуть викликати підвищену ламкість і електризувати пасма. Ідеальний вибір – дерев’яний гребінь з рідкими зубами, який не буде травмувати пасма. Брудний гребінець також може викликати проблеми з волоссям, оскільки на ньому регулярно накопичуються забруднення і відмерлі частинки епідермісу.
  4. Прийом медичних препаратів. Деякі медикаменти сприяють посиленій втраті волосся. Серед них – протиепілептичні препарати, антидепресанти, інтерферони, статини для зниження холестерину.
  5. Спадковість. Гени ми отримуємо від наших батьків і змінити їх не можемо. Якщо навіть один з батьків не може похвалитися розкішними локонами, варто з особливою увагою ставитися до власного волосся.

Серйозний стрес навіть для сильних і здорових локонів – мороз і крижаний вітер. У холодну пору року не нехтуйте головними уборами, оскільки тривалий вплив холоду сприяє ослабленню волосяних цибулин. Взимку трихологи рекомендують доповнити догляд засобами проти випадіння волосся.

Висновок

Сильне гарне волосся – прикраса кожної людини. Щоб волосяний покрив був здоровим, в першу чергу, необхідно дотримуватися трьох основних рекомендації – правильно харчуватися, забезпечити волоссю грамотний догляд і стежити за здоров’ям всього організму. Однією з умов успішного шляху до красивих локонів є також підбір якісного вітамінно-мінерального комплексу. Правильно скомбінований комплекс поживних речовин зміцнить імунітет, поліпшить здоров’я і подарує вам сильне густе волосся з розкішним блиском.