Хондропротектори: ефективний засіб для суглобів
Однією з найбільш поширених травм у людей, які активно займаються спортом, є пошкодження суглобів. Відбувається це як у професіоналів, так і у новачків. Причиною можуть бути як високі навантаження, так і неправильне виконання вправ. Запобігти цьому можна, якщо приймати хондропротектори.
Що потрібно знати про хондропротектори?
До найбільш популярних хондропротекторів відносяться:
- Хондроїтину сульфат.
- Глюкозаміну сульфат.
- Гіалуронова кислота.
Перший компонент дозволяє підвищити міцність хрящів, а також дозволяє знизити швидкість старіння тканин суглобів. Синтезується в організмі або надходить у вигляді їжі та дієтичних добавок.
Глюкозаміну сульфат являє собою речовина, яка сприяє поліпшенню якості мастила суглобів, а також активізує процеси обміну в хрящах.
Гіалуронова кислота необхідна для суглобової рідини.
Більшість препаратів і добавок, які є хондропротекторами, можуть включати не один, а кілька компонентів зі списку. Вони необхідні при таких захворюваннях:
- артроз;
- хребетна грижа;
- остеохондроз;
- спондильоз;
- артрит;
- забиття, вивихи, переломи.
Хондропротектори в спорті: як і для чого їх слід приймати?
У людей, які активно займають спортом, зокрема, атлетів і бодібілдерів, силові показники багато в чому залежать від того, в наскільки хорошому стані їх суглоби та зв’язки. Саме тому на хондропротектори існує досить великий попит.
Прийом цих препаратів дозволяє поліпшити стан зв’язок, хрящів і суглобів на 20-25%. При цьому, варто пам’ятати про те, що короткі курси прийому не дадуть необхідного ефекту. Це пов’язано з тим, що організм досить довго звикає до надходження великої кількості хондроїтину і глюкозаміну. Для того, щоб відчути дієвий результат препарати рекомендується приймати курсами тривалістю від 4 до 6 місяців.
Окремою категорією варто виділити тих спортсменів, які приймають анаболіки та андрогенні стероїди. Для них прийом хондропротекторів є необхідним. Пов’язано це з тим, що анаболічні та інші стероїди чинять сильний вплив на гормональний фон. Силові показники значно виростають, але при цьому зв’язки та суглоби ніяк не захищені від великих навантажень. Це може призвести до різних травм. Саме тому хондропротектори необхідні для даної категорії спортсменів.