Як тренуватися після відпустки – 4 прості правила
Довгоочікувана відпустка дає можливість відпочити не тільки від роботи. Найчастіше тренування доводиться відкласти, так само як і правильне харчування, адже шведський стіл на курорті радує різноманітним раціоном страв. Однак, по закінченню відпустки необхідно повертатися до попереднього темпу. І зробити це потрібно правильно, щоб організм не отримав зайвих травм і стресу.
Особливості харчування
Після розслаблення під час відпочинку не потрібно кидатися з крайності в крайність. Навіть, якщо вага збільшилася на 1-2 кг, жорстка дієта відразу після відпустки буде тільки додатковим стресом для організму. Для початку рекомендується дотримуватися наступних порад:
- більш ретельно стежити за тим, що кладеться в тарілку;
- схема 50-30-20, тобто, половину денних калорій необхідно отримати на сніданок, 30% – на обід і решту на вечерю;
- не забуваємо про корисні перекуси (фрукти, горіхи, протеїнові батончики, протеїн і т.д.).
Варто пам’ятати, що організм під час занять спортом витрачає велику кількість енергії та корисних речовин, а значить, варто відновити прийом спортивного харчування. Перед тренуваннями організм необхідно побалувати вуглеводами. Також необхідно пам’ятати про BCAA, протеїн, вітаміни.
к содержанию ↑Беремося за складання плану навантажень
Щоб правильно скласти план тренувань після відпустки, необхідно враховувати кілька моментів:
- якими заняття були до відпустки;
- скільки часу не було тренувань;
- який був темп під час відпустки: чи були спортивні ігри (теніс, волейбол, футбол), побутові навантаження і т.д.
Чим меншою інтенсивність була під час відпустки, тим меншою вона повинна бути при відновленні звичайного ритму. Особливу увагу рекомендується приділити тим зонам, які в першу чергу взяли на себе всі наслідки неправильного харчування та відсутність фізичних навантажень – прес.
Орієнтовна програма тренувань повинна складатися з вправ:
- на сідничний м’яз і квадріцепс;
- для м’язів спини, грудей;
- різні види планок і вправ на прес;
- на задню поверхню стегна;
- для дельтоподібного м’язу, трицепса.
Оптимальним варіантом є виконання кожної вправи по три рази. Перерву в 1-2 місяці можна надолужити за 2-3 тижні при кількості тренувань від 2 до 4 на тиждень.
к содержанию ↑Що важливо пам’ятати при поновленні тренувань?
У перший час після відпустки, навіть є відчуття повного відновлення сил і енергії, немає сенсу бити рекорди або ставити високі цілі. Головне завдання перших тижнів після відпустки, це акуратно втягнутися в спортивний режим. Навіть якщо до цього ви вигравали марафони, то зараз на наступний день після фітнесу буде складно навіть присісти.
Найкращим варіантом є силові заняття, при яких відбувається опрацювання всього тіла. Це дає можливість дати хороше навантаження великій кількості м’язів і, при цьому, не перевантажити окремі з них. Після відпочинку точкове навантаження може призвести до травм.
- Під час занять рекомендується збільшувати час відпочинку на 15-30 секунд, а також знизити робочі ваги як мінімум на 15-20%.
- Кількість повторень вправ – від 6 до 8.
- Якщо під час відпустки і до нього зовсім не було навантажень, кількість вправ в кожному підході варто зменшити до 5-6.
При походах в тренажерний зал не варто нехтувати розминкою. Завдяки цьому м’язи краще відреагують на навантаження, що дозволить уникнути розтягнень і травм.
к содержанию ↑Відпочинок необхідний так само, як і тренування
Відпочинок – не менш важливий, ніж регулярні тренування і правильне харчування. Надмірне навантаження, особливо після розслабленого стану на морі, може призвести до появи хронічної втоми, хвороб серця, нервових розладів і т.д. Важливо влаштовувати повноцінний 8-годинний сон, щоб організм міг відпочити і відновитися. Це дозволить швидше влитися в звичний ритм.